Shipping Pristatymas per 1-2 darbo dienas
Shipping NEMOKAMAS PRISTATYMAS
Shipping SAUGU PIRKTI

Simboliai ant Jūsų grožio produktų. Ką jie iš tikrųjų reiškia?

2019/01/15

Sparčiai populiarėjanti sveika gyvensena, judėjimai prieš tyrimus su gyvūnais, nepralenkė ir kosmetikos gamintojų. Visa tai paspartino be parabenų ar net be jokių gyvulinių medžiagų, nebandytos su gyvūnais kosmetikos gamybą bei sąžiningą prekybą. Tad kaip atpažinti, ką reiškia simboliai ant kosmetikos produktų pakuočių ir kaip juos atskirti - čia jums ir papasakosime.


Visų pirma, dažniausiai girdima ir matoma frazė ar ženklas ant kosmetikos prekių ar jų aprašymų – Cruelty Free (draugiška gyvūnams). Tai reiškia, jog kosmetikos produktai ar jos daliniai ingredientai nėra bandomi su gyvūnais, tačiau sudedamosios dalys gali būti gyvulinės kilmės, pavyzdžiui, medus ar vaškas. Dažnai Cruelty Free kosmetika būna ir pilnai veganiška, tačiau būna ir su gyvulinės kilmės ingredientais, tad geriausia skaityti produkto sudėtį. Naudodami Cruelty Free  reiškia, jog esate prieš gyvūnų kankinimą tyrimams bei palaikote gyvūnų saugotojus ir mylėtojų gretas. Džiaugiamės, jog beveik visi mūsų atstovaujami prekių ženklai yra Cruelty Free.  Tačiau kai kurios įmonės, kurios parduoda savo kosmetiką Kinijoje, privalo būti testuojamos, kadangi Kinijoje pagal įstatymą, kitų šalių produktai parduodami gali būti tik testavus su gyvūnais. Visas pasaulis tikisi, jog tokia Kinijos politika kuo greičiau pasikeis. Mūsų atstovaujami Cruelty Free ženklai: Ace Of Face, Body Fantasies, Face Stockholm, Jeffree Star, LA Splash, Sigma Beauty, Anastasia Beverly Hills, Cailyn Cosmetics, Gerard Cosmetics, Gosh Copenhagen, Label M, Model in a bottle, Skindinavia, Beauty Blender, Doll Face beauty, J.Cat Beauty, L.A. Colors, BH Cosmetics, Morphe, Eylure, L.A. Girl, Motives, The Balm Cosmetics.

 

Pasaulyje į madą atėjusi „žaliavalgystė“ taip pat paskatino ir kosmetikos, kuri neturi jokių gyvulinių medžiagų gamybą, kuri ženklinama „Vegan“. Veganiškos kosmetikos pagrindas – natūralūs ingredientai, kurie labai retai alergizuoja. Sudėtis dažniausiai būna augalinės bei mineralinės kilmės. Pas mus galite rasti ne vieną atstovaujamą prekės ženklą, kuris yra „vegan“ – Jeffree Star Cosmetics, Gosh Copenhagen, Beauty Blender, Doll Face Beauty.  Tokios kosmetikos firmos, gaminančios kosmetiką be jokių gyvulinių medžiagų, siekia priminti, jog kiekvienas galime ir turime rinktis tai, kas mums priimtina, išlaikydami ryšį su gamta. Atminkite, jog nei draugiška su gyvūnais, nei veganiška kosmetika bei jos sudedamosios dalys, nėra bandomos su gyvūnais. Tokią kosmetiką verta rinktis dėl trijų esminių priežasčių – pasirinkdami tokią kosmetiką parodote, jog nepalaikote bandymų su gyvūnais; prisidedate prie gamtos saugojimo, nes tokios kosmetikos pakuotės, dažniausiai gaminamos iš aplinkai draugiškų augalinės kilmės arba perdirbtų medžiagų; kai ant odos nepatenka sintetinės medžiagos, ji tampa sveikesnė, sulėtėja senėjimo procesas.


Dažnas žmogus susiduria su įvairiomis alergijomis, viena jų – gliutenui . Dažnai galime net neįtarti, jog esame jam jautrūs, todėl nustoję valgyti maistą su gliutenu, galime pastebėti didelius pokyčius visame organizme. Kuo tai susiję su kosmetika? Gliutenas tikrai nepersiskverbia per odą į organizmą, tačiau pagalvokite kiek jo į organizmą per burną patenka valantis makiažą ar dažantis lūpas. Jei esate nors kiek alergiška gliutenui, siūlome naudoti kosmetiką, kuri yra „gluten-free“, pavyzdžiui, LA Splash Cosmetics, Jeffree Star Cosmetics.

 


Dar vienas ženklas, su kuriuo turite susipažinti „sąžininga prekyba“ (angl. fair trade). Visuomeninis judėjimas, prekybos partnerystė, siekiant sąžiningos prekybos, teisingumo tarptautinėje prekyboje, ją grįsti dialogu, skaidrumu ir pagarba, teigiamai veikiant besivystančiose šalyse gyvenančių žmonių ekonominę padėtį, socialinį gyvenimą. Tikslas – kovoti su darbuotojų išnaudojimu, vaikų darbu (kai kuriose valstybėse vaikai dirba nuo 5 metų amžiaus), užtikrinti žmogaus teises (darbo srityje). Šiandien FAIRTRADE ženklą galima rasti ant daugiau nei 30 tūkst. įvairių maisto ir ne maisto produktų, gaminamų daugiau negu 100 pasaulio valstybių. Doll Face Beauty – iš mūsų atstovaujamų ženklų, aiškiausiai atspindi „sąžiningą prekybą“.


Dažnai girdime ir matome, jog dažnai reklamuojami produktai be parabenų. Parabenai yra konservantai, naudojami produkto galiojimo laikui pailginti beveik visose plaukų bei odos priežiūros produktuose. Patekę į organizmą jie imituoja estrogenų veiklą ir šitaip trikdo hormonų pusiausvyrą. Gali būti daugelio alerginių reakcijų ir odos išbėrimų priežastimi. Parabenai turi savybę įsisiurbti į giliausius odos sluoksnius, absorbuotis kraujotakos sistemoje bei susikaupti organizmo audiniuose. Taip šios medžiagos gali pasiekti didelę koncentraciją ir pastebimai kenkti imuninei sistemai. Dabar daugėja kosmetikos „be parabenų“, tačiau tai nereiškia, kad konservantų joje nėra. Produktai konservuojami kitomis, mažiau girdėtomis cheminėmis medžiagomis: chloro, fenolio junginiais. Paprastas būdas įvertinti, ar daug konservantų yra kosmetikoje – žiūrėti į jos galiojimo laiką. Natūralios kosmetikos galiojimo laikas negali būti ilgesnis nei 6 mėnesiai.


Visuomet atkreipkite dėmesį į produktų galiojimo laiką, kuris yra dvejopas. Tai yra - kosmetikos galiojimo laikas neatidarytoje pakuotėje ir kosmetikos galiojimo laikas atidarius pakuotę. Dažniausiai kiekvieno produkto galiojimo laikas prasideda tik pradarius pakuotę, jis žymimas skaičiumi ir raide M, reiškiančia mėnesius. Dažniausiai neatidaryta kosmetika galioja 30 mėnesių, natūrali – iki 2 metų. Atidarius indelį paprastai kosmetika turi būti sunaudojama per 12 mėnesių, o natūralios kosmetikos galiojimo laikas negali būti ilgesnis nei 6 mėnesiai. Kartais ant kosmetikos priemonės galiojimas gali būti nurodytas su užrašyta tikslia data. Tokie dalykai priklauso nuo gamintojo ir naudojamų pagaminimui medžiagų. Kiekvieno produkto galiojimo laikas skirtingas. Trumpiausiai galioja blakstienų tušai, veidui skirtos priemonės, ilgiausiai – lūpų dažai, akių šešėliai. Taip pat skatiname prisidėti prie gamtos saugojimo, atkreipkite dėmesį ar prekės pakuote arba pati prekė, gaminama iš perdirbamų medžiagų.

makemyday.lt svetainėje naudojami slapukai. Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.